Karolina Lukaszewicz

Utwórz swoją wizytówkę
czwartek, 27 maja 2010
Chopin.Polska.The Course.

"Fryderyk Chopin to statek o oryginalnym ożaglowaniu typu bryg, ulubionym - w swoim czasie - przez piratów ze względu na osiąganie dużych szybkości. Ta szczególna konstrukcja zeszła z deski kreślarskiej najlepszego polskiego konstruktora żaglowców Zygmunta Chorenia i jest przedłużeniem eksperymentów w budownictwie okrętowym zapoczątkowanych przez Zygmunta Chorenia w końcu lat 70-tych projektem „Pogorii”. Fryderyk Chopin oddany do eksploatacji w roku 1992 zadebiutował wyścigiem przez Atlantyk w regatach Columbus i uplasował się na trzeciej pozycji. Od tego czasu spotyka się z innymi żaglowcami na Operacji Żagiel walcząc w regatach z najszybszymi żaglowcami świata. Wypróbowany też został w ekstremalnych warunkach opływając zimą 1999/2000 Amerykę Południową z groźnym Przylądkiem Horn"1

Miesiąc na takim żaglowcu? Brzmi świetnie i tak właśnie będzie, bo od 12.06.2010 do 19.09.2010 laureaci konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej będą promować Polskę za granicą. Trasa pierwszego turnusu to Szczecin – Ystad-Malmo – Kopenhaga-Sztokholm-Karlskorona-Hamburg-Arhus-Lubeck-Rostock... ale dla mnie nie trasa jest istotna, a morze, załoga, morze, żeglowanie i morze.Tak długo nigdy na nim nie byłam.

Po za tym oglądajcie "Polska na śniadanie" w tvp 2, bo to oni będą relacjonować ten projekt.

Pożegnać nas będzie można na dniach morza  w Szczecińskim porcie 12.06.2010r.

Szczegółówe informacje co do trasy i załogi znajdują się tutaj. co do relacji w tv tutaj oraz tutaj.

A tutaj fim o STS Fryderyk Chopin.

 

1http://www.fryderykchopin.pl/index.php?option=com_content&task=category§ionid=5&id=26&Itemid=63

czwartek, 13 maja 2010
Muminki dotarły do Pragi:)

Generalnie do Pragi dotarłyśmy po 24h stopowania (jako 39 dla ciekawskich na jakies 200 drużyn, co dla nas akurat nie ma znaczenia, bo chodizło o dobrą zabawe a nie wyścigi), spania na stacji benzynowej( do tego zlaiczamy 2sekundowe rozkładanie namiotu, i 15 minutowe składanie:), śpiewania I want to be forever young, brechtania się z samych siebie, nagrywania filmików z Migotką, korzystania z naszych wygód Spa oraz oczywiście na podróży z naszymi autostopowymi kierowcami! Serdecznie dziękujemy, że się nad nami litowaliście:)

A tak wyglądała nasza droga:

Sopot-Pruszcz Gd-- droga za Sosnowcem a Katowicami (stacja Shell)-Cieszyn- Frydek Mistek-Praga-Nachod-Kudowa Zdrój- Kłodzko- Ząmbkowice Śląskie-Wrocław-Gdańsk (pociąg).tak wyglądałyśmy...tak właziłyśmy ( no akurat nie my;/)

tak stopowałyśmy padnięte na stacji Shell pomiędzy Sosnowcem a Katowicami... (dziękujemy za pomoc w składaniu namiotu:)


nasz 5 gwiazdkowy hotel z Spa i basenem:)w końcu Praga... nasz obóz, nowe znajomości, świerze jedzonko i deszcz...


więcej zdjęć tutaj
19:25, karolinajoanna88
Link Dodaj komentarz »